Mąka orkiszowa typ 1050 1kg

Mąka orkiszowa typ 1050 1kg Geisingen

16,21 zł
Ilość

Dostępność:
Duża ilość
Wysyłamy w ciągu:
1–3 dni
Darmowy odbiór osobisty | Przesyłka od 16,60 zł

Mąka orkiszowa typ 1050 1kg

Orkisz jest ważnym elementem diety św. Hildegardy. Średniowieczna mniszka z Bingen tak opisuje orkisz: „Orkisz to doskonałe ziarno, ciepłe z natury, duże i pełne mocy, i słodsze niż inne ziarna: tym, którzy je jedzą, daje wysokiej jakości ciało i zapewnia dobrą krew. Daje radosnego ducha i przynosi radość ludzkiemu umysłowi. Bez względu na to, w jakiej formie jest spożywany, w postaci chleba lub innych preparatów, jest dobry i pożyteczny ”.  („Physica” Dzieło św. Hildegardy z Bingen)
Orkisz zawiera rodanit, składnik wspomagający system immunologiczny i przyczyniający się do wzrostu komórek nerwowych, tkanek kostnych i ciał odpornościowych. Badania naukowe dowodzą, że dzięki zawartości rodanitu, orkisz zapobiega powstawaniu komórek nowotworowych, działa przeciwzapalnie, wzmacnia serce i system nerwowy.
Mąka orkiszowa typ 1050 otrzymywana jest z mieszanki prastarych odmian orkiszu – Frankenkorn i Oberkulmer Rotkorn. Nadaje się do wypieku chleba.
Produkt zawiera gluten.
Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu. Data ważności do spożycia na opakowaniu.
Producent: Stadtmühle Geisingen.

004
21 Przedmioty

Specyficzne kody

ean13
004
Nowość

Zobacz także

Może się przydać

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.